Přípravky řady Lactovita a Nutrolin-B obsahují:

BAKTERIE MLÉČNÉHO KVAŠENÍ

Bacillus coagulans, kmen ATCC 31284 (American Type Cultur Collection) v unikátní formě spór, které po požití přecházejí neporušené až do střeva. Přítomné spóry jsou mimořádně stabilní, jsou odolné vůči teplotě nebo kyselému prostředí v žaludku. Spóry vyklíčí až ve střevě, kde je pro ně příznivé prostředí a dochází k jejich rozmnožení.

VITAMÍNY SKUPINY B

jejichž pravidelné podávání je pro lidský organismus velice důležité, neboť se ve formě koenzymů účastní metabolismu živin (přeměny bílkovin, tuků a sacharidů na energii – vitamín B1 se účastní metabolismu sacharidů a škrobů, zatímco vitamíny B2, B6 a niacin pomáhají uvolňovat energii). Potřebné jsou zvláště v období těhotenství a kojení, v období rychlého růstu (dospívání), v období zvýšené metabolické aktivity a energetických ztrát (stavy po operacích, při infekčních onemocněních, zvláště těch, které jsou doprovázeny vysokou horečkou a průjmem atd.).

Vitamín B1 (thiamin) – pomáhá uvolňovat živiny z potravy a podílí se na metabolismu sacharidů a bílkovin. Je nepostradatelný pro všechny věkové skupiny, zvláště při nedostatečné výživě, fyzické námaze, nebo při chronickém požívání alkoholu. Je též důležitý při zvýšené činnosti štítné žlázy, po operacích. Nedostatek vitamínu se projevuje nespavostí, špatnou koncentrací, bolestmi hlavy, záněty nervů, dále se může dostavit i deprese nebo melancholie. Vyšší příjem se doporučuje v období těhotenství, kojení a v období růstu.

Vitamín B2 (riboflavin) – přispívá k normálnímu uvolňování energie z potravy. K nedostatku riboflavinu nejčastěji dochází u lidí, kteří jsou léčeni antibiotiky nebo trpí některými chorobami (onemocnění štítné žlázy nebo poruchy trávicího traktu, celiakie, cirhóza jater, diabetes). Zvýšený příjem riboflavinu potřebují také ženy v době těhotenství a kojení nebo užívající antikoncepci, děti a adolescenti, starší lidé a ti, kteří z různých důvodů nepřijímají mléko a mléčné produkty a také novorozenci, kteří prodělali fototerapii kvůli novorozenecké žloutence. První symptomy nedostatku vitamínu B2 jsou bolavé a citlivé ústní koutky, záněty sliznic vnitřní části ústní dutiny a jazyka, záněty spojivek a světloplachost.

Vitamín B3 (nikotinamid, niacin, vitamín PP) – pomáhá uvolňování živin z potravy. Zasahuje také významně do metabolismu tuků. Vyšší nároky na spotřebu jsou během těhotenství a kojení.

Vitamín B6 (pyridoxin) – je nezbytný pro normální metabolismus aminokyselin a proteinů. Vitamín B6 pomáhá při uvolňování energie z potravy. Jeho nedostatkem trpí lidé s cukrovkou a kuřáci.

Vitamín B9 (kyselina listová) – společně s vitamínem B12 působí při krvetvorbě, v období těhotenství je spotřeba zvýšena o 100 %. Nedostatek tohoto vitamínu může způsobit defekt míšní trubice a předčasné narození, příp. potrat. Zvýšený příjem je nutný u lidí, trpících některými chorobami, např. rakovinou, epilepsií, infekčními chorobami obecně, dále u žen s hormonální antikoncepcí, alkoholiků a lidí, kteří drží redukční dietu nebo trpí poruchou příjmu potravy (anorexií) a také lidí s dispozicemi k onemocněním srdce a cév.

Vitamín B12 (kyanokobalamin) – je důležitý pro vývoj červených krvinek (krvetvorbu). Nedostatek vitamínu B12 může vyústit v megaloblastickou anémii, onemocnění charakteristické zvětšením a nevyzrálostí červených krvinek a v neuropatii (porucha nervového vedení). S nedostatkem vitamínu B12 se setkáváme také u veganů, lidí, kteří vyloučili ze své stravy veškeré živočišné produkty. Více vitamínu je třeba v období těhotenství, kojení, při vegetariánské stravě, poruchách vstřebávání a alkoholismu.

Ellen
Ellen Tampóny Ellen krém Probiofix Probiofix imu Probiofix baby ATIX sprej na bezpečné odstraňování klíštat NEKADEX NOZITIX
Copyright © 2012 S&D Pharma CZ, spol. s r.o.
Písnická 22/546, 142 00 Praha 4, Tel.: +420 296 303 370,
office@sdpharma.cz , www.sdpharma.cz
Informace pro nevidomé a slabozraké: PRO ZAJIŠTĚNÍ PŘÍBALOVÉ INFORMACE (PIL)
VE VHODNÉM FORMÁTU SE INFORMUJTE NA TEL. Č. 603 207 192